Till innehållet
Översätt

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation

Kontakt

Om du har frågor som rör innehållet i undervisningen eller själva ämnet i sig vänder du dig direkt till aktuell lärare. Du hittar kontaktinformation nedan.

Om du har frågor kring fakturor, kurskatalogen, StudyAlongkonto med mera kontakta i första hand av skoladministrationen. Skicka en e-post eller ring 08-568 910 96.

kulturskolan@danderyd.se 

Ibland kan det vara svårt för lärarna att besvara samtal och e-post direkt, då de är upptagna med att undervisa - skicka gärna ett sms så återkommer de så snart som möjligt!

Mats Apel
mats.apel@danderyd.se
073-662 04 00
(slagverk)
Kajsa Apel
kajsa.apel@danderyd.se
073-662 04 05
(flöjtverkstad, flöjt, keyboard)
Ismahni Björkman 
ismahni.bjorkman@danderyd.se
073-662 04 01
(musikterapeut, särskilda behov, harpa, musik&skapande)

Lars Gonzales Carlson lars.gonzalezcarlson@danderyd.se
073-4611882
(teater/musikal, barndans, balett)

Maria Uddunge
maria.uddunge@danderyd.se
073-662 04 13
(flöjt, sång, Vocal chords, musikal, musikteori, blåsverkstad)

Sie Elming
sie.elming@danderyd.se
08-568 910 54 
(Kulturskolechef, skoladministration)

Staffan Findin 
staffan.findin@danderyd.se
073-662 04 04 
(brassverkstad, trumpet, trombon, tuba, valthorn)
Anders Fredljung
anders.fredljung@danderyd.se
073-078 33 01 
(violin/viola, stråkverkstad, orkester)
Anders Färdal 
anders.fardal@danderyd.se
073-078 33 03
(gitarr)

Jessika Grape
jessika.grape@danderyd.se

070-087 04 44
(keyboard Danderydsgården)

Magnus Hedenborg
magnus.hedenborg@danderyd.se

073-8070095
(tf konstnärlig/pedagogisk ledare, orkesteransvarig)
Elisabeth Tegfalk
elisabeth.tegfalk@danderyd.se
073-662 04 12
(fiol, stråkverkstad)
Erik Palmberg
erik.palmberg@danderyd.se
073-6620402
(vik för Magnus Hedenborg, brassverkstad, trumpet, trombon, tuba, valthorn)
Tobias Hellman
tobias.hellman@danderyd.se
073-078 33 04 
(saxofon, klarinett, blåsverkstad, kompgrupp)

Dennis Langkjaer
dennis.langkjaer@danderyd.se
073 662 04 06
(gitarr, elgitarr, elbas, pop/rockskola)

Eva Lehmann
eva.lehmann@danderyd.se
073-931 97 29
(konst)

Johanna Niederbacher
johanna.niederbacher@danderyd.se

073-662 04 11
(cello, kulturverkstad)

Hervor Schweidenbach
hervor.schweidenbach@danderyd.se
073-078 33 02
(kontrabas, musik/rytmik, orkester, kultur- och stråkverkstad, fiol)

Malin Widefjäll

malin.widefjall@danderyd.se
073-662 04 03
(suzukifiol, fiol)

Helena Mannermo Spering
helena.spering@danderyd.se
073-662 00 72
(sång, Kulkören, Young Voices)

Allmänna frågor,
kurskatalogen, fakturor.

kulturskolan@danderyd.se
08-568 910 96

StudyAlong support

support@studyalong.se
08-70 00 055 (mån-fre, 8-17).