Till innehållet
Översätt

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation

Kontakt

Om du har frågor som rör innehållet i undervisningen eller själva ämnet i sig vänder du dig direkt till aktuell lärare. Du hittar kontaktinformation nedan.

Om du har frågor kring fakturor, kurskatalogen, StudyAlongkonto m ed mera kontakta i första hand av skoladministrationen. Skicka en e-post så återkopplar vi inom kort! kulturskolan@danderyd.se 

Ibland kan det vara svårt för lärarna att besvara samtal och e-post direkt, då de är upptagna med att undervisa - skicka gärna ett sms så återkommer de så snart som möjligt!

Mats Apel
mats.apel@danderyd.se
073-662 04 00
(slagverk)
Kajsa Apel
kajsa.apel@danderyd.se
073-662 04 05
(flöjtverkstad, flöjt, keyboard, orkester)
Ismahni Björkman 
ismahni.bjorkman@danderyd.se
073-662 04 01
(musikterapeut, anpassad kurs/särskilda behov, harpa, musik&skapande)

Lars Gonzales Carlson lars.gonzalezcarlson@danderyd.se
073-4611882
(teater, dans)

Maria Uddunge
maria.uddunge@danderyd.se
073-662 04 13
(flöjt, sång, Vocal chords,  musikteori, blåsverkstad)

Sie Elming
sie.elming@danderyd.se
08-568 910 54 
(Kulturskolechef, skoladministration)

Staffan Findin 
staffan.findin@danderyd.se
073-662 04 04 
(brassverkstad, trumpet, trombon, tuba, valthorn)
Anders Fredljung
anders.fredljung@danderyd.se
073-078 33 01 
(violin/viola, stråkverkstad, orkester)
Anders Färdal 
anders.fardal@danderyd.se
073-078 33 03
(gitarr)

Jessika Grape
jessika.grape@danderyd.se

070-087 04 44
(keyboard Danderydsgården)

Magnus Hedenborg
magnus.hedenborg@danderyd.se
073-8070095
(brassverkstad, trumpet, trombon, tuba, valthorn, orkester)
Lina Söderholtz Florén
(ersätter Elisabeth Tegfalk)

lina.soderholtzfloren@danderyd.se 073-662 04 12
(fiol, stråkverkstad, orkester)

David Lennartsson
david.lennartsson@danderyd.se
073-6620402
(bitr Kulturskolechef, skoladministration)
Tobias Hellman
tobias.hellman@danderyd.se
073-078 33 04 
(saxofon, klarinett, blåsverkstad, kompgrupp, orkester)

Dennis Langkjaer
dennis.langkjaer@danderyd.se
073 662 04 06
(gitarr, elgitarr, elbas, pop/rockskola)

Eva Lehmann
eva.lehmann@danderyd.se
073-931 97 29
(konst)

Johanna Niederbacher
johanna.niederbacher@danderyd.se

073-662 04 11
(cello, celloverkstad, orkester)

Hervor Schweidenbach
hervor.schweidenbach@danderyd.se
073-078 33 02
(kontrabas, barndans, orkester,  stråkverkstad, fiol)

Malin Widefjäll

malin.widefjall@danderyd.se
073-662 04 03
(suzukifiol, fiol, stråkverkstad, orkester)

Helena Mannermo Spering
helena.spering@danderyd.se
073-662 00 72
(sång, kör, Young Voices)

Allmänna frågor,
kurskatalogen, fakturor.

kulturskolan@danderyd.se
08-568 910 96

StudyAlong support

support@studyalong.se
08-70 00 055 (mån-fre, 8-17).