Till innehållet
Översätt

Choose language in the dropdown below:

Kontakta Enebybergs skola

Rektor

Charlotta Skarelius 08-568 916 21
charlotta.skarelius@danderyd.se

 

Biträdande rektorer

Årskurs: 1-3 
Linnea Obua: 08-568 916 53
linnea.obua@danderyd.se

Årskurs: Förskoleklass och 4-6
Gunilla Bergström: 08-568 916 52
gunilla.bergstrom@danderyd.se


Skolintendent

Kontakt vid frågor om administration, ekonomi, inre och yttre miljö

Gill Westergård: 08-568 916 39
gill.westergard@danderyd.se


Vaktmästare

Dragisa Saula: 08-568 916 28
dragisa.saula@danderyd.se


Elevhälsoteamet

Skolsköterska

Elionor Blomqvist: 08-568 916 24
elionor.blomqvist@danderyd.se

Liselotte Jädervik: 08-568 916 23
liselotte.jadervik@danderyd.se

Skolkurator

Alexandra Oskarsson: 08-568 916 22
alexandra.oskarsson@danderyd.se

Speciallärare

Susanne Palmaer
susanne.palmaer@danderyd.se

Karin Sjölinder
karin.sjolinder@danderyd.se

Emma Åkerberg
emma.akerberg@danderyd.se

 

Fritidshemmet

Öppnings- och stängningsfritids:
Haga, Brage och Paviljongen 08-568 916 83
Eneby 08-568 913 33

Paviljongen FA och FB: 08-568 916 83
Haga Turkos åk 3: 08-568 913 31
Haga Lila åk 3: 08-568 916 82
Brage åk 1: 08-568 916 31
Brage åk 4-6: 0700-87 02 44

Eneby Blå FC och FD, 08-568 913 35
Eneby Gul åk 2: 08-568 913 33
Eneby Röd åk 2: 08-568 913 36

 

Besökadresser

Brage
Gethagsvägen 13

182 47 Enebyberg

Haga
Gethagsvägen 15

182 47 Enebyberg

Eneby
Skolvägen 26

182 47 Enebyberg