Till innehållet
Översätt

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation

Kontaktuppgiter

Telefon

08-568 916 37 (Telefontid: 08.00-16.00)

Rektor

Magnus Martinsson: 08-568 916 21
magnus.martinsson@danderyd.se

Biträdande rektorer

Årskurs: 1-3 
Helén Hermansson: 08-568 916 53
helen.hermansson@danderyd.se

Årskurs: Förskoleklass och 4-6
Gunilla Bergström: 08-568 916 52
gunilla.bergstrom@danderyd.se

 

Vaktmästare

Dragisa Saula: 08-568 916 28
dragisa.saula@danderyd.se

Skolintendent

Kontakt vid frågor om administration, ekonomi, inre och yttre miljö

Gill Westergård: 08-568 916 39
gill.westergard@danderyd.se

Administratör

Fredrik Holmlund: 08-568 916 37
fredrik.holmlund@danderyd.se

 

Elevhälsoteamet

Kurator

Elisabeth Rohmer: 08-568 916 22

elisabeth.rohmer@danderyd.se

 

Skolsköterska

Elionor Blomqvist: 08-568 916 24

elionor.blomqvist@danderyd.se

 

Malin Aversten: 08-568 916 23

malin.aversten@danderyd.se

 

Speciallärare

Emma Åkerberg: 08-568 916 26

emma.akerberg@danderyd.se


Susanne Palmaer: 08-568 916 26

susanne.palmaer@danderyd.se


Karin Sjölinder: 08-568 916 26

karin.sjolinder@danderyd.se

 

Specialpedagog

Claudia Petersson: 08-568 916 26

claudia.petersson@danderyd.se

Fritidshemmet

- Brage fritids: 08-568 916 31
- Brage åk 4-6: 08-568 916 32
- Eneby Gul: 08-568 913 33
- Eneby Blå, 08-568 913 35
- Eneby Röd: 08-568 913 36
- Haga Turkos: 08-568 913 31
- Haga Lila: 08-568 916 82
- Paviljongen FA och FB: 08-568 916 84
- Paviljongen FC och FD: 08-568 916 83

Besökadresser

Brage

Gethagsvägen 13

182 47 Enebyberg

Haga

Gethagsvägen 15

182 47 Enebyberg

Eneby

Skolvägen 26

182 46 Enebyberg