Till innehållet
Översätt

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation

Elevhälsan

Elevhälsoteamet (EHT) på Friberga består av kurator, skolsköterska, speciallärare, SYV (studie- och yrkesvägledare) och skolpsykolog.

Skolkurator

Peter Svanberg

peter.svanberg@danderyd.se, 08-568 915 06

 

Skolsköterska

Sara Nyquist

sara.nyquist@danderyd.se, 08- 568 915 07

 

Skolpsykolog

Helena Norström

Helena.Norstrom@danderyd.se

 

SYV (Studie- och Yrkesvägledare)

Elisabeth Casell Berghagen

elisabeth.casellberghagen@danderyd.se, 08-568 915 64

 

Speciallärare

Mikaela Persson, Speciallärare ALA och ALB

mikaela.persson@danderyd.se

Lillemor Rosberg, Speciallärare ALC och ALD

lillemor.rosberg@danderyd.se, 0760-07 70 49

Louise Wictorin, Speciallärare ALE och ALF (börjar 12/9)

Louise.Wictorin@danderyd.se